Sıkça Sorulan Sorular

evital sağlık ekosistemindeki yolculuğun boyunca hakkımızda bilmen gereken her şeye ulaşabilmen için bu bölümü güncel tutuyoruz.

  Evital, uzaktan sağlık hizmeti sunumunda kullanılması onaylanan yazılı, sesli veya görüntülü iletişime imkân sağlayan güvenli yazılımdır. Diyetisyen, psikolog veya hekimler ile uzaktan görüşmenize imkan sağlayan bir platformdur. İnternet bağlantınızın olduğu her yerden, size uygun zamanda, ihtiyacınıza en uygun online psikolog, diyetisyen ve doktor randevularınızı planlayabilirsiniz. Ücretsiz olarak mobil uygulamamızı indirebilir, sağlığınızla ilgili her şeyi dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Sağlık sektöründe dijital dönüşümün öncüsü Evital, insan sağlığına dair her aşamada doğabilecek ihtiyaçlara hizmet etmek üzere benimsediği "bütünleştirici" yaklaşımı ve Eczacıbaşı Topluluğu güvencesiyle sizlerle. Siz de Evital’e katılın, dijital sağlık yolculuğunuza hemen başlayın.

  Evital’i, diyetisyen, psikolog, klinik psikolog, hekimler, üniversite hastaneleri gibi farklı uzmanlık alanlarında sağlık hizmeti sunucusu kullanmaktadır. Evital üzerinden ihtiyacınız olan branştaki uzmanlardan, hızlı ve kolay kullanımı olan Evital uygulaması ile randevu almanız mümkün. Evital’i kullanarak, dilediğiniz uzmanlık alanındaki hekimlerden randevu alabilir veya dilerseniz beslenme/psikolojik danışmanlık hizmeti almak için soru setlerini yanıtlayarak size en uygun online psikolog veya diyetisyen randevusunu planlayabilirsiniz.

  Evital uygulamasını AppStore ve Google Play mağazalarından indirebilirsiniz. İsim, soyisim, email adresi, şifre, telefon numarası bilgilerini girerek üye olabilir, vereceğiniz izinler sonrasında uygulamayı kullanabilirsiniz.

  Evital'de üyelik ücretsizdir.

  Üyelik oluşturmak için kredi kartı bilgisi zorunlu değildir.

  Profilim kısmına tıklayarak, istediğiniz kişisel bilgileri girerek profilinizi oluşturabilirsiniz.

  Anasayfadaki "psikolog" ya da "diyetisyen" hizmetlerini seçtikten sonra, karşınıza çıkan sorulara yanıt vererek size en uygun psikolog veya diyetisyenle eşleşebilir, size özel önerilerimizi listeleyebilirsiniz. Eşleştiğiniz uzmanla ücretsiz ön görüşme yaparak uzmanınızı tanıyabilir ve programınızı belirleyebilirsiniz. Sonrasında ise seçtiğiniz psikologdan veya diyetisyenden size uygun paket seçimi yaparak online randevularınızı planlamak için ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Ödeme adımını tamamladıktan sonra uygun gün ve saat seçerek online randevunuzu oluşturabilirsiniz.

  Kredi kartı bilgilerinizi kaydetmek zorunda değilsiniz. Sonraki randevularınızda ödeme kolaylığı yaratmasını isterseniz kredi kartınızı koruma güvencesiyle sistem üzerinde kaydedebilirsiniz. Profilim kısmında hesabım bölümünden kredi kartı bilgilerinizi kaydedebilirsiniz.

  Aldığınız randevular için kredi kartı/banka kartı/sanal kart ile ödeme yapabilirsiniz.

  Sağlık harcamalarında taksit seçenekleri bankalara göre değişiklik göstermektedir. Bankanızda konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

  Kaydedilen kredi kartı bilgileri Lidio tarafından güvence altına alınmaktadır.

  Profilim kısmında hesabım bölümünden faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

  İptal işlemlerinizi randevu saatinizde 6 saat öncesine kadar ücretsiz yapabilirsiniz. 6 saatten sonra yapılan iptallerin ücret iadesi olmayacaktır.

  Randevularım kısmından iptal etmek istediğiniz randevunuzu seçerek iptal edebilirsiniz.

  Diyetisyen ve Psikolog randevularının her biri için en fazla 2 kez, randevu saatinizden 6 saat öncesine kadar ücretsiz değişiklik yapabilirsiniz. 6 saatten sonra randevu değişikliği yapılmamaktadır.

  Randevularım kısmından değiştirmek istediğiniz randevuyu seçerek tarihi değiştir kısmından tarih değişikliği yapabilirsiniz.

  İptal edilen randevunun ücreti tarafınıza 5 iş günü içerisinde iade edilir. Ancak bankanıza bağlı olarak 2-8 iş günü içerisinde de ödeme yapılan karta ödemeniz yansır. Bankanızın iş akışına göre değişkenlik gösterebilir.

  Online randevuya katılmadan önce internet bağlantınızı, kamera ve mikrofon ayarlarınızı kontrol etmenizi öneriririz. Online görüşme saatinizden en az 15 dakika önce ekran başına geçmenizi tavsiye ederiz. Görüşmeyi randevu saatinizden itibaren 15 dakika içerisinde ilgili sağlık profesyoneli başlatacaktır.

  Anasayfanızda ya da randevularım kısmından yaklaşmakta olan randevunuzun üzerine tıkladıktan sonra "Görüşmeyi Başlat" butonuna tıklayarak görüşmeyi başlatabilirsiniz.

  Teknik bir problem yaşadığınızda 0850 205 08 85'den bize ulaşabilirsiniz. Hafta içi ve cumartesi saat 09:00 - 18:00 aralığında sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

  Diyetisyen ve psikolog seans paketlerinizin kullanım süreleri bulunmaktadır. Tek seans için 30 gün, 4 seans için 90 gün ve 8 seans için 120 gün içerisinde kullanılmalıdır.

  Kontrol randevunuz doktorunuzun belirlediği zaman içerisinde Evital üzerinden alınabilmektedir. Kontrol randevuları, doktorunuz belirlediği kontrol randevusu süresi içerisinde ücretsizdir. Diyetisyen ve psikolog hizmetlerinde ücretsiz kontrol randevusu bulunmamaktadır. Diyetisyen ve psikoloğunuz ile bir sonraki randevunuzu, diyetisyen ve psikoloğunuz ile görüşme planınıza uygun olarak oluşturabilirsiniz.

  Dilediğiniz psikolog ve diyetisyenin profiline girdikten sonra ön görüşme kısmından 15 dakikalık ön görüşme yapabilirsiniz.

  Psikolog ve diyetisyen hizmetlerinin her birinden 2 adet ön görüşme hakkınız bulunmaktadır.

  Evital'de ödemeler Lidio güvencesiyle yapılmaktadır. Lidio, PCI DSS Level 1 uyumlu altyapısı ve yapay zekaya dayalı sahtecilik önleme araçlarıyla sizi online tehditlere karşı korur.